Ігор Перегінець: Наше завдання — повністю реформувати систему державних закупівель України

22.10.2015

У МОЗ України під головуванням заступника міністра Ігоря Перегінця відбулося перше засідання робочої групи з питань реформування системи державних закупівель в системі охорони здоров’я (лікарських засобів та медичних виробів). Міністерство охорони здоров’я із залученням міжнародних та локальних фахівців протягом тривалого часу працює над розробкою нових правил у системі державних закупівель, паралельно проводячи національні закупівлі та готуючи нормативну базу для проведення міжнародних закупівель. На сьогодні ці напрацювання будуть опрацьовуватися у робочій групі, яка офіційно створена у МОЗ.

Відповідний наказ МОЗ про утворення групи №864 від 19.10.2015 підписаний Міністром охорони здоров’я України Олександром Квіташвілі.

До складу групи увійшли представники МОЗ, Мінфіну, Торгово-промислової палати України, міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНІСЕФ, ПРООН, Світового банку), Центру протидії корупції, інших представників громадського, наукового та експертного середовища.

«Першочергове завдання групи – сформувати чіткий перелік програм, які залишатимуться в сфері національних закупівель, які програми мають перейти на іншу форму закупівель, наприклад, через регіони, які програми мають перейти на механізм реімбурсації, а які відійдуть до компетенції міжнародних закупівель. Сьогодні також опрацьовується детальний механізм проведення міжнародних закупівель – питання обміну валюти, руху коштів і товарів, проте наша кінцева мета – зробити всю систему державних закупівель чесною, прозорою, щоб забезпечити населення доступними та якісними ліками», — відзначив І. Перегінець.

Прес-служба МОЗ України 

Гемофілія у дітей — фонд благодійної допомоги.