Зупинити “геноцид проти хворих на гемофілію” вимагали під стінами МОЗ

КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Біля Міністерства охорони здоров’я України зібралися люди з гемофілією та їхні родичі з вимогою забезпечити хворих необхідними препаратами — ін’єкціями фактора згортання крові. Про це повідомляє УНН.

Свою акцію хворі на гемофілію назвали “Мітингом відчаю”.

“Ми вимагаємо у місячний термін забезпечити хворих на гемофілію препаратами, від яких залежить їхнє життя. Через відсутність необхідних ін’єкцій у Львові померло троє людей, ще двох моїх знайомих не стало у Києві. У Європі гемофілія – взагалі не проблема, люди живуть повноцінно, тому що мають необхідну медичну підтримку”, — розповіла Лідія Хмельницька, у якої на гемофілію хворіє син.

Активісти, яких біля МОЗ зібралося кілька десятків, приїхали з різних регіонів України – Волині, Львівської, Вінницької, Запорізької області та Києва. Те, що Міністерство охорони здоров’я не забезпечує гемофіліків необхідними препаратами, люди називають “геноцидом проти хворих на гемофілію”.

“У мене двоє дітей, в обох гемофілія. Препарати з перебоями ми отримували останні 2 роки, а тепер їх зовсім не стало. Купувати за власний рахунок не можемо, вони дуже дорогі. Я у відчаї, від цих препаратів залежить життя моїх дітей”, — сказала Юлія із Запоріжжя.

За словами активістів, вони вже не вперше звертаються до Міністерства охорони здоров’я, однак жодного разу на контакт урядовці не вийшли.

Довідка УНН. Гемофілія – невиліковне генетичне захворювання, пов’язане із порушенням коагуляції (згортання) крові; при цьому захворюванні різко зростає небезпека загибелі від крововиливу в мозок та інші життєво важливі органи, навіть при незначній травмі. Хоча наразі хвороба невиліковна, її протікання контролюється за допомогою ін’єкцій необхідного фактора згортання крові, частіше всього виділеного з донорської крові. У цілому, при правильному лікуванні сучасні гемофіліки живуть стільки ж, як і здорові люди.