Біля приміщення МОЗу випрошували ліки для важкохворих пацієнтів

Сьогодні, 7 жовтня, у Києві біля Міністерства охорони здоров’я родичі хворих на гемофілію та громадські активісти просили урядовців забезпечити пацієнтів ліками від цієї важкої недуги.

Свідком події був репортер ZIK-Стрім Максим Осовський

За словами учасників пікету, котрі приїхали на пікет МОЗу з Хмельницького, Рівного, Житомира та інших міст, їхня акція – це крик відчаю, адже в України майже не залишилося життєво необхідних препаратів для хворих на гемофілію.

«Ми чекаємо, що нас почують і зрештою проведуть тендери із закупівлі ліків для згортання крові. Ці препарати – для наших дітей, вони їм дуже потрібні», – крізь сльози говорила протестувальниця з Хмельниччини.

Люди стояли із транспарантами «МОЗ – кровотеча совісті», «Затримка закупівлі ліків для згортання крові – Голокост хворих», «Корупція на тендерах – це смерть хворих» та, намагаючись привернути увагу очільника МОЗу Олександра Квіташвілі, скандували: «Міністра! Міністра!».

Учасники пікету стверджували, що Міністерство охорони здоров’я під різними приводами зволікає із закупівлею препаратів для хворих на гемофілію навіть за наявності на це коштів. Окрім того, бідкалися вони, давно затверджений перелік препаратів для лікування чиновники потай змінюють на догоду дистриб’юторам фармацевтичних компаній.

«Потрібних препаратів тепер взагалі немає. За попередньої влади ці ліки ще закуповували, тоді нам було трохи легше. Назад у минуле не хочеться вертатися, однак те, що відбувається нині, якесь цілковите свавілля. Гроші є, але ліків купити не можуть. Це або робиться навмисно, або злочинна халатність. Для лікування нам пропонують медикаменти, які взагалі не призначають хворим на гемофілію, які в МОЗі пролобіювали фармацевтичні компанії», – зауважив голова правління «Всеукраїнського товариства гемофілії» Олександр Шміло.

За словами Олександра Шміла, в усіх європейських країнах гемофілія не належить до медичних проблемі, всюди пацієнти забезпечені належними препаратами, окрім України.

Учасники пікету висунули вимогу до МОЗ: у місячний термін забезпечити необхідними препаратами хворих на гемофілію. Причому вони просять, щоб це були ліки з європейською практикою використання, а не такими, які намагаються пролобіювати нечесні ділки від фармацевтики.