Невиліковно хворий хлопчик із Закарпаття пройде 350 кілометрів на лижах, щоб врятувати Карпати

1

Андрій мріє стати палеонтологом, тому природа йому не байдужа.

Андрій Закутній із Мукачевого – невиліковно хворий. Хлопчик страждає на гемофілію Б, іншими словами – в нього не згортається кров, тому кожна травма для дитини може стати фатальною. Однак він навіть не думає жити, наче теплична рослина, в перинах та на диванах біля мами, а увесь час прагне розвиватися та вдосконалюватися. До того ж, понад усе любить активний відпочинок і спорт — з малечку захоплюється і плаванням, і біатлоном, і велоспортом. Цікавиться динозаврами та в майбутньому мріє стати палеонтологом. Окрім того, щоразу придумує цікаві та корисні проекти.

24 грудня разом зі своїм батьком 12-річний Андрій вирушає у 20-денну мандрівку із Мукачевого до Коломиї (Івано-Франківська область) у рамках проекту «Врятуємо Карпати разом». Хлопчик сам придумав цю акцію, батько лише допоміг у деяких організаційних питаннях. Причому, здолати цей шлях, пройти всі Карпати, Андрій планує на лижах.

andrij2

Андрій разом із батьком влітку вже здійснив одну подорож — на велосипедах поїхали в Берлін.

— Він у нас нічого не боїться і ні перед чим не зупиняється, — розповідає кореспонденту PRESS-ЦЕНТР батько маленького мандрівника Андрій Закутній-старший. – І якщо він вже щось задумав, переконувати і відмовляти його намарне. Ми плануємо вирушити в цю подорож о 10 годині ранку 24 грудня і за 20 днів здолати цей шлях. Звичайно, ночуватимемо у готелях, харчуватися плануємо в якихось місцевих кафе, однак йти увесь час будемо на лижах. Дорогою зупинятимемося в селах, будемо фотографувати вирубані карпатські ліси, зустрічатимемося з місцевими мешканцями та чиновниками, і будемо говорити, власне, про таке несанкціоноване винищення природи, щоб привернути до цієї проблеми увагу якомога більше людей.

Андрій-старший допоміг сину знайти спонсорів, щоб придбати якісне лижне спорядження, адже такі подорожі – розкіш. Каже, що разом зі спорядженням все обійдеться орієнтовно в 20 тисяч гривень. Маршрут Закутніх проляже через Мукачеве — Сваляву — Нижні Ворота — Славське – Синєвир — Міжгір’я – Колочаву — Усть-Чорну — Ясиню — Паляницю — Яремче – Ланчин – Коломию. У якомусь із цих міст вони планують відсвяткувати і Новий рік. До обох Андріїв (старшого і молодшого) там приєднаються і їхня мама Наталія разом із 16-річною донечкою Єлизаветою.

До речі, це вже не перший такий вояж Андрія Закутнього. Влітку цього року він разом із батьком на велосипедах поїхали у Берлін, здолавши 1350 кілометрів. У столиці Німеччини Андрій здійснив свою давню мрію – відвідав тамтешній музей природознавства, де зібрана найбільша колекція скелетів динозаврів.

Мирослава БЗІКАДЗЕ.

Джерело