Під стінами Кабміну активісти вимагали підписання актів, щоб пришвидшити закупівлю ліків

100 літрів чорнила принесли під Кабмін активісти, вимагають від урядовців підписати підзаконні акти, що дозволять передати закупівлі ліків та вакцин міжнародним організаціям.

Відповідний закон парламент проголосував ще у березні. Однак досі Кабмін не затвердив низку документів. Зокрема, не врегулював питання передоплати та спрощеної реєстрації ліків. Через це Міністерство охорони здоров’я не уклало договорів із міжнародними організаціями по жодній із семи програм.

Під загрозою закупівля ліків на наступний рік хворим на онкологію, гепатит, дитячу гемофілію, ВІЛ/СНІД, вакцинація та харчування для дітей із орфанними захворюваннями. Лист із вимогами активісти передали представникові Кабінету міністрів. Там його пообіцяли зареєструвати та розглянути.

«Відсутність одного банального підпису вбиває мільйони людей, його наявність їх рятує. Все що треба від цієї людини, підписати документи, які врятують ці мільйони життів. І наш маленький внесок повинен підштовхнути прем’єр-міністра думати швидше і підписувати швидше документи», — зазначив голова правління БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей

«Насправді немає часу. Це треба робити от вже зараз, сьогодні, підписувати, цього місяця закривати всі ці питання. Тому що нам потрібно буде підписати ще договори з міжнародними організаціями, це також не так швидко. Нам потрібно провести тендерні процедури, це все час. І ми розуміємо, що наші підопічні вони не побачать ліків раніше ніж в кінці 2016 року. А це ще один рік, який будуть покривати з кишень батьків, з кишень українців», — наголосила співзасновник благодійного фонду Tabletochki Ірина Литовченко.

Нагадаємо, хворі на гемофілію просять у МОЗ життєво необхідні ліки. Мінохорони здоров’я вкотре вчасно не провело відповідних тендерів й вже півроку немає факторів згортання крові, якими має забезпечувати хворих держава.