Всесвітній день боротьби з гемофілією: як долають проблеми українці, — кореспондент «Радіо-Ера»

Сьогодні Всесвітній день боротьби з гемофілією. Пацієнтські організації України скористалися нагодою, щоб черговий раз привернути увагу громадськості, політиків та чиновників до проблем, з якими стикаються хворі на гемофілію. Скаржаться, ліків закуплених державою катастрофічно бракує. Як живеться в Україні тим, хто має проблеми із згортанням крові, з’ясовувала Ольга Шеремет.

11-річний Андрій Базильчук розповідає, що живе у постійному страху, не знає чи прокинеться завтра вранці. Щодня доводиться «діставати» ліки . Мама хлопчика зі складною формою гемофілії Тамара тим часом продовжує оббивати чиновницькі пороги. На лікування сина потрібні чималі кошти.

ЛІКУВАННЯ ХВОРОГО КОШТУЄ ВІД 10-ТИ ДО 100 ТИС ГРИВЕНЬ НА МІСЯЦЬ. Аби хоч якось зрушити з місця проблему забезпечення «гемофіліків» ліками, представники пацієнтських організацій пропонують скасувати постанову кабміну про заборону закупівлі ліків за комерційними цінами. І вимагають аби міністерство охорони здоров»я провело тендеидери і придбало необхідну кількість препаратів. Вимоги озвучила представник благодійного фонду «Діти з гемофілією» Ніна – Астафорова- Яценко.

Ліків вистачає лише на надання екстреної медичної допомоги. Про профілактику не йдеться. Тому батькам доводиться ризикувати і користуватися препаратами у яких виходить строк дії або ж взагалі простроченими. Державі вигідніше лікувати хворих на гемофілію, аби вони не стали інвалідами, переконаний Андрій Коршнєв. Він представляє Всеукраїнське товариство гемофілії в Одесі.

Ситуація мала б покращитися після ухвалення Верховною Радою закону, який дозволяє МОЗу  купувати ліки через структури ООН. Заявку мали подати ще в січні. Але представники пацієнтських організацій стверджують, що до кінця березня цього зроблено не було і посилаються на звіти МОЗУ. Міністр Квіташвілі запевняв, що через ООН закупівлі почнуть здійснювати в квітні. Ольга Шеремет

Джерело: Ера Медіа